tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Hakkımızda

İstanbul Esenyurt Üniversitesi İngilizce Hazırlık Birimi olarak, Yükseköğretim Kurumu’nun belirlediği yabancı dil eğitim ve öğretim politikası doğrultusunda, gelecekte siz sevgili öğrencilerimize yabancı dili mesleki ve akademik yaşamlarınızda, sosyal ve kültürel ortamlarda etkin bir biçimde kullanabileceğiniz bilgi ve becerileri edindirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Misyonumuz, sizlere, kendi programlarınızdaki dersleri ve ilgili eğitim kaynaklarını takip edebilecek ve sosyal hayatta kendinizi yazılı ve sözlü ifade edebileceğiniz akademik düzeyde, İngilizce öğretmektir. Hazırlık Birimi dinleme, konuşma, okuma ve yazma dersleri verirken aynı zamanda Yabancı Dil Öğretimi’nde,  öğrenciyi dil öğretiminin merkezine yerleştiren bir anlayışı benimsetmeyi de amaç edinmiştir.

Vizyonumuz, siz değerli gençlerimizin gereksinimlerini karşılayabilecek nitelikte bir İngilizce programı sunmaktır. Bu doğrultuda, çağın tüm yeni teknolojilerini kullanarak programımızı sürekli geliştirmeyi, öğrenme sürecinde öğrencilerimizin sorumluluk alacakları bir ders ortamı yaratmayı ve bu hedeflerinize ulaşabilmeniz için de sizlere en etkin biçimde rehberlik yapmayı amaçlıyoruz.

Bu amaçlarımız doğrultusunda Derslerimiz Haftada 24 saat, 28 hafta = bir yılda 672 saat olarak programlanmıştır.